İçindekiler

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu, Türkiye’nin yol, altyapı ve ulaşım politikaları ve gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında Yol Teknolojileri Dergisi’ne önemli açıklamalarda bulundu.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Uraloğlu, Yol Teknolojileri’ne önemli açıklamalarda bulundu

Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen, Türkiye genelindeki yol ağının 30 bin 250 kilometresinin bitümlü sıcak karışım kaplamayla yapıldığını ve bu oranı yıl sonunda 31 bin 13 kilometreye ulaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Gülşen, Yol Teknolojileri Dergisi’ne detaylı açıklamalarda bulundu.

KGM, 2023 yılındaki hedeflerine çok yakın

ERG Grubu Şirketleri, SSB İnşaat A.Ş. Genel Müdürü İnş. Yük. Müh. Uzi Sezer, Kazakistan için büyük öneme sahip “Aktobe Karabutak-Ulgaysyn” otoyolunun yeniden inşasına talip olduklarını belirtti.

ERG Grubu, Ankara- Niğde Otoyolu tecrübesini Kazakistan’a taşımaya hazırlanıyor

Yolların inşası; dikkatli ve önemli bir finansal yatırım gerektiriyor. Buna paralel olarak endüstri, zorlu koşullarda inşanın yanı sıra yol inşası ve asfaltlama için yenilikçi yöntemler geliştirmeye devam ediyor.

Küresel yol yapımının kilometre taşları

Umman Beton, beton üretim tesislerinde ve inşaat alanlarında açığa çıkan atık betonlar için çözüm geliştirdi. Umman beton geri dönüşüm ünitelerinde, saatte 30 ton atık beton ayrıştırılarak tekrar kullanılabilecek hale geliyor.

Atık betonlar, geri dönüştürülerek ekonomiye kazandırılıyor

Hamm, 2023'ün başında kompakt silindir yelpazesine sekiz tam elektrikli modeli dahil etti. Böylece Hamm, HD CompactLine ile asfalt ve peyzaj çalışmaları için çok amaçlı 40'tan fazla mini tandem silindir sunuyor.

Hamm, kompakt tam elektrikli silindir yelpazesini genişletiyor

ESTÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çelik ve Malzeme Bilimi Mühendisi Burak Özdemir ile ekibi; elektrikli araçların hızlı şarj edilmesini sağlayan mobil istasyon geliştirdi.

Elektrikli araçlara hızlı enerji sağlayan mobil şarj istasyonu geliştirildi

Vögele, dizel motorlu MINI 500 ve MINI 502 modellerini tedarik etmeye başlıyor. Şirketin en küçük finişerleri 0,25 metre ile 1,8 metre serme genişliğiyle en dar inşaat projelerini gerçekleştirmek için ideal kullanım sağlıyor.

Vögele'nin yeni mini finişerlerine büyük talep

İtalya merkezli kamu alım kurumu Consip’in açtığı ihalenin kazananlarından biri olarak, Karsan, toplam 320 adedi kapsayan 6 ve 8 metre elektrikli lotları için yeni bir çerçeve sözleşmeye daha imza attı.

Karsan, e-JEST ve e-ATAK modelleriyle İtalya’nın tercihleri arasında

Fransa’nın yeni teknoloji adımıyla, asfaltın altına yerleştirilen manyetik bobinler sayesinde cep telefonlarında olduğu gibi indüksiyon yoluyla bataryalar şarj oluyor.

Fransa, 'elektrikli yol' teknolojisinde test aşamasında

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Yöneticisi Tolga İmamoğlu’nun, Fransa ve Norveç arasındaki A10 otoyolunda yer alması planlanan kablosuz şarj teknolojiyle ilgili kaleme aldığı “Sıra elektrikli yollarda” başlıklı yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Sıra elektrikli yollarda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSFALT AŞ Genel Müdürü ve 2Karadeniz Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Atakan AKSOY’un ele aldığı “SBS İçeren Kazınmış Asfalt Kaplamaların Gençleştirilmesi” adlı makaleyi sizlerle paylaşıyoruz.

SBS İçeren Kazınmış Asfalt Kaplamaların Gençleştirilmesi

WRI Türkiye Ulaşım & Yol Güvenliği Kıdemli Yöneticisi Tolga İmamoğlu’nun, Fransa ve Norveç arasındaki A10 otoyolunda yer alması planlanan kablosuz şarj teknolojiyle ilgili kaleme aldığı “Sıra elektrikli yollarda” başlıklı yazısını sizlerle paylaşıyoruz.

Sıra elektrikli yollarda

İmtiyaz Sahibi

Melih Apa

Genel Müdür

Emre Apa

Genel Koordinatör

Mehmet Bal

Reklam Satış

Muhasebe / Finans

Merve İspiroğlu - Nevzat Kaygısız

Tasarım

Seçil Erman

İletişim

Berkan Akyol

Yayın Türü

Yol Teknolojileri Türkiye genelinde dağıtılmaktadır. Basın kanununa göre "yerel süreli" yayındır. Yol Teknolojileri dergisi Apa Yayıncılık Reklamcılık ve Fuarcılık Ltd. şirketi tarafından T.C. yasalarına uygun olarak iki ayda bir yayınlanmaktadır. Yol Teknolojileri Dergisi’nde yayınlanan yazı, harita, fotokopi, illüstrasyon ve konuların tüm hakları Apa Yayıncılık’a aittir. İzinsiz, kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Mehmet Yılmaz

Yazı İşleri

Mehmet Bal – Melike Çokkeser

İçerenköy Mah. Topçu İbrahİm Sokak Tahsin BeyAPT.NO: 9 Daİre No: 7 ATAŞEHİR/İSTANBUL Tel: +90.216 302 53 82 (pbx)

Prodüksiyon

Can Kaplan – Yusuf Çetin – Emirhan Suçeken - Doğukan Yaşar

Dijital İçerik Yönetimi

Onur Bingöl – Berkan Akyol