Mode of transport, Automotive tire, Road surface, Sky, Cloud, Asphalt, Vehicle, Rolling

Ammann, Volvo CE ile satın alma anlaşmasına hazırlanıyor

Yol makineleri alanında dünya genelinde önemli pazar adetlerine ulaşan Ammann Grubu, Volvo Construction Equipment'ın (Volvo CE) küresel ABG Paver Business'ı satın alarak bu alandaki potansiyelini daha fazla güçlendirmeyi hedefliyor.

HABER

2024'ün ilk yarısında tamamlanması beklenen satın alma anlaşması, Volvo CE'nin Linyi (Çin) ve Bangalore'daki (Hindistan) asfaltlama işletmelerinin yanı sıra Hameln'deki (Almanya) ABG tesisinin devredilmesini de içeriyor.

Kapsamlı çözüm paketi

Ammann yaptığı basın açıklamasında, finişerlerin geliştirilmesine rehberlik etmek için "endüstri bilgisinden ve müşteri ilişkilerinden yararlanmayı" amaçladığını ve Hameln'deki (Almanya) ABG'nin Ammann bünyesindeki asfaltlama operasyonları için Mükemmeliyet Merkezi olacağını belirtti. Ammann Grubu CEO'su Hans-Christian Schneider, "Bu stratejik satın alma, ürün tekliflerimizin derinliğini tamamlıyor ve müşterilerimize sunduğumuz çözümleri daha kapsamlı hale getiriyor. Satın alma ile aynı zamanda Ammann'ı asfalt tesislerinden asfaltlama ve sıkıştırmaya kadar her şeyi kapsayan bir çözüm paketiyle konumlandıracak" dedi.

Motor vehicle, Road surface, Automotive tire, Wheel, Plant, Tree, Asphalt, Rolling
Entertainment, Poster, Font, Red

İLANDIR

Üretim süreci, kademi olarak durdurulacak

Ammann ve Volvo CE'nin müşterileri ile bayileri, asfaltlama hizmetlerinin yanı sıra satış sonrası ve diğer hizmetlere de erişmeye devam ederken bu elden çıkarmanın bir sonucu olarak Hameln'deki Volvo CE sıkıştırma ekipmanının üretimi zamanla aşamalı olarak durdurulması planlanıyor.

3kare aralık ilan