İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'ne özel civata

15 Nisan 2014 Salı - 10:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Foto: Selahattin Özbozkurt (AA)
Foto: Selahattin Özbozkurt (AA)

İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşürecek otoyol projesi kapsamında yapımı devam eden İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nün inşaatında kullanılmak üzere her biri 10 metre uzunluğunda ve bir ton ağırlığında 336 cıvata üretildi.

Yapı'nın haberine göre; Tarsus-Mersin Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir firma tarafından üretilen cıvataların inşaat alanına gönderilmesi için tören düzenlendi. Civataların her biri 10 metre uzunluğunda, 11 santimetre çapında ve bir ton ağırlığında.
Tarsus Kaymakamı Hasan Göç, İzmit Körfez Geçiş Köprüsü'nün temel atma töreninde bulunduğunu hatırlatarak, "Bu Türkiye'nin gurur duyacağı bir köprü olacak. Bu sıradan bir proje değildir. Temel atma töreninde bulunmanın onurunu yaşayan birisi olarak, bu köprünün ayaklarını taşıyacak olan ankraj cıvatalarının Tarsus'ta üretilmesi bizlere ayrı bir gurur ve mutluluk vermiştir" dedi. Geçmişte otoyol yapımlarında yabancı firmalara taşeronluk yapan Türk firmalarının, bugün dünya çapındaki projeleri hayata geçirdiğini vurgulayan Göç, firmanın yönetim kurulu başkanı Hasan Şemsi ve çalışanlarını kutladı.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER