Sigma Asfalt Plenti Lübnan’da

20 Mart 2019 Çarşamba - 13:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Sigma Asfalt Plenti Lübnan’da
Sigma Asfalt Plenti Lübnan’da

Kuzey Lübnan’da faaliyetlerini sürdüren S.T.C. Yacoub & Ziad Shaheen, kurmuş olduğu 120 ton/saat kapasiteye sahip Sigma Compact 1500 model asfalt plenti ile sıcak asfalt üreterek, bölgenin asfalt ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor.

Yacoub Shaheen - Firma Sahibi

S.T.C. Yacoub & Ziad Shaheen firması, 2018 yılının Eylül ayında Sigma’dan 120 ton/saaat kapasiteye sahip Compact 1500 model asfalt plenti sipariş etti. Tesis, Kasım ayının ortasında tamamı konteynerlere yüklenerek Beyrut Limanı’na sevk edildi. Aralık ayında kurulumuna başlanan tesis, Ocak 2019’da başarıyla tamamlandı. Hizmete açılan tesis, tamamen bilgisayar kontrollü olup, her biri 10 m3 kapasiteli dört adet soğuk agrega bunkeri, 2.000 x 7.500 mm ölçülerinde kurutucu ve  1.500 kg kapasiteli bir ka­rıştırıcı ile donatıldı. Tesis direkt kamyona boşaltma tipinde olmasına rağmen, kulenin altında kamyon bulunmadığında karıştırıcıdaki son par­tiyi almak için 2 m3 kapasiteli sıcak karışım silosu ilave edildi. Bishmizzine El Koura bölgesinde bulunan STC, Sigma Compact plentiyle ürettiği sıcak as­faltı Kuzey Lübnan Bölgesi’ne satacak.

 

“Sigma’yı herkese tavsiye ediyorum”

Yatırımla ilgili değerlendirmelerde bu­lunan şirketin sahibi Bay Yacoub Shaheen’in Sigma hakkındaki yorumları şu şekilde: “Sig­ma’yı ilk olarak 2018 yılı Mart başında ziyaret ettik ve insanlardan, fabrikadan ve makine­lerden çok memnun kaldık. Asfalt plentinin tek­noloji seviyesi gerçekten şaşırtıcıydı; ihtiyacımız olanı bulduk. Lübnan’a döndükten sonra, ikinci el bir makine satın almak dahil tüm seçenek­lerimizi inceledik, ancak doğru karar yepyeni bir Sigma tesisine yönelmekti. Onay ve lisans bel­gelerini tamamladıktan sonra, Eylül 2018 başlarında, sözleşmeyi imzalayarak Sigma plentini sipariş etmiş olduk. Plentin söz verilen tarihten daha önce teslim edilmesi bizi çok şaşırttı. Plenti teslim al­dıktan sonra kısa süre içerisinde de kurulumu başarıyla tamamlandı. Lübnan’da müteahhitlik konusunda birinci sınıf sertifikalı bir şirket olan firmamız, montajın tamamlanmasından sonra Bayındırlık Bakanlığı’ndan bazı uzmanları onay için davet etti. Plenti inceledikten sonra teknolojiden memnun kalarak tesisi onayla­dılar. Sigma’ya olumlu yaklaşımlarından dolayı teşekkür ederken, kalite ve teknoloji seviyelerinin yanı sıra harika satış sonrası hizmetleri için de Sigma’yı herkese şiddetle tavsiye ederim.”

Sigma Compact

-120 -140 - 160 ton/saat kapasite
-Tamamı konteynere sığacak ölçülerde üretim
-Kolay ve ekonomik nakliye
-Kolay kurulum
-Hazır modüllerden oluşan kule
-Düşük yakıt sarfiyatı

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER