“PLENTTE REFERANSLAR, TEKNOLOJI VE PERFORMANS ÖNEMLI”

14 Eylül 2018 Cuma - 09:30
Kategori: Haber

PAYLAŞ

“PLENTTE REFERANSLAR, TEKNOLOJI VE PERFORMANS ÖNEMLI”
“PLENTTE REFERANSLAR, TEKNOLOJI VE PERFORMANS ÖNEMLI”

YOL SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ ASFALT ÜRETİCİLERİ ARASINDA YER ALAN AKHEL İNŞAAT, 2018 YILINDA PLENT YATIRIMLARINI SÜRDÜRDÜ. ARAŞTIRMALARI SONUCUNDA TÜRKİYE’DE ÜRETİLEN SİGMA ASFALT PLENTİNİ ALMAYA KARAR VERDİKLERİNİ BELİRTEN AKHEL İNŞAAT YÖNETİM KURULU BAŞKANI HAMİT HELVALI, İLK DEFA YERLİ PLENT TERCİH ETTİKLERİNİ BELİRTTİ

Yol yapımı ve agrega üretimi işlerinde faaliyet göstermek üzere 2000’li yılların başlarında kurulan Akhel İnşaat’ın sektördeki deneyimi aslında çok daha eskiye dayanıyor. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Helvalı, önceleri 1987 yılında kurulmuş bulunan Heltaş İnşaat firmasında ağabeyi Ali Helvalı ile birlikte çalışmış. Akhel İnşaat’ın kurulmasından sonra, Günümüzde her iki firma da kardeş firmalar olarak ayrı ayrı faaliyetlerine devam ediyor. Farklı bölgelerde bitümlü sıcak karışım, sathi kaplama, köprü ve sanat yapıları ile altyapı ve üstyapı çalışmalarında yer alan Akhel İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Helvalı “Geçmişimiz agrega üreticiliği olduğu için kendimize ait kırma eleme tesislerimiz var. Ayrıca aldığımız işlere göre asfalt plentleri kurarak bitümlü sıcak karışım üretimi de yapıyoruz” diyor. Firmanın geçmişte Karayolları 2. Bölge Sivas, Tokat Belediyesi, Tokat il Özel İdaresi ve Karayolları 7. Bölgede farklı işler tamamladığını belirten Hamit Helvalı, Konya il Yolu, Ödemiş Beydağ’ı ve Tokat Köylere Hizmet Götürme Birliği’ndeki yol yapım ve bitümlü sıcak karışım işlerinin devam ettiğini belirtiyor.

YATIRIMLAR SÜRÜYOR

Akhel İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Helvalı

Hamit Helvalı, Akhel İnşaat’ın amacının agrega üretimi ve yol yapım işlerinde daha da gelişerek portföyünü genişletmek ve Türkiye’de sektörün öncü firmaları arasında yer almak olduğunu ifade ederek, bu amaçla yeni makine ve tesis yatırımlarına devam ettiklerini ifade ediyor. “Bu yatırımlar kapsamında, 2018 yılında Tokat’taki işlerimiz için saatte 280 ton bitümlü sıcak asfalt üretim kapasiteli Sigma asfalt plentini kurduk ve Temmuz ayı içerisinde üretime başladık” diyen Helvalı, üretilen sıcak asfaltın Tokat il Özel İdaresi’ne taahhüt etmiş oldukları yollarda kullanıldığını belirtiyor. Asfalt plenti yatırımına karar verdiklerinde birçok farklı firma ile görüştüklerini ve referanslarını yerinde incelediklerini ifade eden Helvalı, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Öncelikle, plentin performansının başarılı olması ve satış sonrası servis hizmetlerinin de iyi olması kriterlerine önem verdik. Tabii ki plentin teknolojisi ve kullanıcıların memnuniyetleri de son derece önemli. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, tüm bu kriterlere uyan ve kullanıcılarından son derece olumlu referanslar aldığımız Sigma üzerinde karar kıldık. Aslında, bugüne kadar ithal asfalt plentleri ile çalışmışken, bu kez yerli üretim bir asfalt plentine karar vererek, yerli üretime de destek vermiş olduk.”

KAPASİTENİN ÜZERİNE ÇIKIYOR

Yaklaşık bir aydır üretim yaptıklarını belirten Hamit Helvalı, kurulum süreci hakkında şu bilgileri verdi; “Plentimiz kısa sürede kuruldu ve sorunsuz olarak deneme çalışmaları tamamlandı. Kurulumdan sonra, Sigma ekibi ve uygulama danışmanları eğitim ve başlangıç üretimi aşamalarında da yanımızda bulundu ve destek oldu” dedi. Sigma’nın şu ana kadar ki performansından son derece memnun olduklarını ve plentin vaat ettiği üretim kapasitesine rahatlıkla ulaştığını ve üzerine bile çıkabildiğini vurgulayan Helvalı, “Günde ortalama 1.500 - 2.000 ton asfalt üretimini sorunsuz olarak gerçekleştiriyoruz. Kalite olarak yabancı markalardan hiçbir farkı yok ve performans açısından da çok başarılı. Bundan sonraki asfalt plenti alımlarımızda da Sigma’yla çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Haberin devamı, Yol Teknolojileri dergisinin Temmuz-Ağustos sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER