SENEGAL’DE VOLVO VE YAPIRAY İMZASI

10 Eylül 2018 Pazartesi - 09:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

SENEGAL’DE VOLVO VE YAPIRAY İMZASI
SENEGAL’DE VOLVO VE YAPIRAY İMZASI

TÜRKİYE’NİN LİDER İNŞAAT FİRMALARI ARASINDA YER ALAN YAPI MERKEZİ İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. (YM) İLE FRANSA’NIN KÖKLÜ İNŞAAT FİRMASI EİFFAGE’IN KURDUĞU ADİ ORTAKLIĞIN BİRLİKTE YÜRÜTTÜĞÜ, “TRAİN EXPRESS REGİONAL (TER) LİNKİNG DAKAR-AIBD” PROJESİ DEVAM EDİYOR. SENEGAL’İN BAŞKENTİ DAKAR’DA, BLAİSE – DİAGNE BÖLGELERİNİ BİRBİRİNE BAĞLAYACAK OLAN HIZLI TREN HATTININ İNŞA SÜRECİ İSE TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR. YM GRUP ŞİRKETİ OLAN YAPIRAY DEMİRYOLU İNŞAAT SİSTEMLERİ A.Ş. HAT ÜST YAPI ÇALIŞMALARINDA, VOLVO ABG7820C ASFALT FİNİŞERLERİNİ TERCİH ETTİ

Raylı sistemler konusunda uzmanlaşan YAPIRAY, Senegal’in başkenti Dakar’da Blaise-Diagne bölgelerini birbirine bağlayacak bir hızlı tren projesinin yükleniciliğini üstlendi. Yapı Merkezi bünyesinde 1998 yılından beri raylı sistemlerden alanına yönelik çalışmalar gerçekleştiren firma, 14 Aralık’ta temelleri atılan proje için Fransız Eiffage firması ile birlikte hareket ediyor. 55 kilometre uzunluğa sahip olan projenin 41 ayda tamamlanması hedefleniyor. Proje için, özellikle asfalt grubu ekipmanlarında, Volvo iş makinelerinden ABGP7820C asfalt finişerini tercih eden YAPIRAY, 9 metre maksimum serim genişliği ve 20 m/dk serim hızı ile kısa sayılabilecek taahhüt süresini verimli kullanmayı planlıyor.

DÜŞÜK İŞLETME MALİYETLİ ASFALT ÜRETİMİ

Volvo ABGP7820C, saatte 900 tona yakın malzeme serebilme gücünü 1800 d/dk’da 170 kW güç üreten Volvo D7E COM 3A / EPA Tier 3 motordan alıyor. Volvo’nun asfalt serme makineleri için geliştirdiği Smart Power özelliği ile optimum asfalt serimini minimum yakıt tüketimi ile yapabilen makine, düşük işletme maliyetine sahip olduğu belirtiliyor. ABGP7820C’nin bir diğer dikkat çeken özelliği arasında ise “EPM II – The Electronic Paver Management System” adı verilen, tam otomatik serim kontrol sistemi bulunuyor. Bu sistem sayesinde hızlı ve hassas asfalt serimi yapabilen makinenin üzerindeki tüm bileşenler operatör tarafından rahatlıkla kontrol edilip, ayarlanabiliyor. Sisteme ek olarak, makinenin tablasının üzerinde yer alan yardımcı kumanda panelleri ve MOBA kontrol üniteleri de kusursuz bir asfalt serimi yapılmasına yardımcı oluyor.

BENZERSİZ ÖZELLİKLERİ İLE MÜKEMMEL ÜRETİM

ABGP7820C asfalt finişeri, ABG 3-6 metre, ABG 3-7.5 metre, ABG 3-9 metre tabla opsiyonları ile ihtiyaç duyulan tüm serim genişliklerine yönelik model seçeneği sunuyor. 13.5 tonluk geniş malzeme bunkeri, bağımsız çalıştırılabilen, hızları ayarlanabilen malzeme sevk konveyörleri ile tabla tarafına doğru kesintisiz malzeme akışı sağlıyor. Bu özellik üretimde de sürekliliğe imkân tanıyor. Volvo ABGP7820C, 300 mm maksimum serim kalınlığı, 2925 mm’lik uzunluğu ile gerginliği kendiliğinden ayarlanabilen, elektronik kontrollü, hassas sürüş özellikli birbirinden bağımsız palet sistemi ve 325 mm’lik palet genişliği ile mükemmel üretim sağlıyor. Vibrasyonlu bıçak, elektrikli bıçak ısıtma, yüksekliği hidrolik ayarlanabilen helezonlar ve daha birçok benzersiz özelliği ile yeni Volvo ABGP7820C tüm asfalt serim işlemlerinde yüksek ve mükemmel üretim olanağı sunuyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER