Sektörde yeni bir oluşum: ABT Laboratuvar

11 Haziran 2018 Pazartesi - 11:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Sektörde yeni bir oluşum: ABT Laboratuvar
Sektörde yeni bir oluşum: ABT Laboratuvar

Laboratuvar hizmetleri vermek için 2017 yılının Mart ayında kurulan ABT Laboratuvar, bir yıllık hazırlık çalışmalarının ardından akreditasyon sürecini tamamladı. 2018 yılının Nisan ayından bu yana yol ve beton sektörüne hizmet vermeye başlamış olan ABT Laboratuvar, 310 m2 kapalı alan ve dört deney salonu ile üniversiteler, araştırma kuruluşları, il ve ilçe belediyeleri ve özel sektör olmak üzere tüm Türkiye’ye hizmet veriyor. 

Laboratuvar Müdürü Seyit Ali Yıldırım, “Bildiğiniz gibi asfalt konusunda Türkiye’de akredite laboratuvar sayısı oldukça az. Bu da müşterilerin test sonucu alma zamanını uzatmakta. ABT Laboratuvar ile müşteriler hızlı, güvenilir ve ekonomik hizmet alacaklardır” dedi.

Laboratuvarın kuruluş sürecini anlatabilir misiniz?

ABT Laboratuvar Müdürü Seyit Ali Yıldırım

Asfalt konusunda akredite laboratuvar sayısı oldukça az. Müşteriler, akredite bir laboratuvarda ürünlerini test ettirmek istiyorlar. Çünkü akredite laboratuvarlar her yıl düzenli olarak denetlenirler ,yeterlilikleri ve faaliyetleri kontrol edilir. Akredite laboratuvar sayısı yeterli olmadığı için özellikle sezon içinde zaman zaman yığılmalar olabiliyor ve test süreleri uzuyor. ABT Laboratuvarın bu konuda müşteri beklentilerini karşılayacağını düşünüyorum. Kuruluş tarihimiz bir yılı henüz geçti. Nisan ayında akredite olduk ve çalışmalarımıza da başladık. Şimdiye kadar Güneş Yol, Emka, Tamyol Asfalt, Atis Asfalt, Asfaltsan ,Bayram Halil İnşaat, Dünyalar Yol Asfalt gibi firmalar için testler yaptık. Temel prensibimiz ise hız, güvenilirlik ve ekonomiklik. Bizim önceliklerimiz bunlar.

Röportajın devamı, Yol Teknolojileri dergisinin Mayıs-Haziran sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER