Sektörün yeni oyuncusu: M Polimer

28 Mayıs 2018 Pazartesi - 09:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Sektörün yeni oyuncusu: M Polimer
Sektörün yeni oyuncusu: M Polimer

Asfalt katkı malzemeleri sektörünün yeni oyuncuları arasında yer alan ve faaliyetlerine 2015 yılında başlamış olan M Polimer, En Chuan Enprene 701 SBS katkı malzemesi ile ön plana çıkıyor. Şirketin kurucu olan ve uzun yıllardır sektörde başarılı çalışmalar gerçekleştiren Özge Yılmaz, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veriyor

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Öncelikle benimle bu röportajı yapmak istediğiniz için çok teşekkür ederim. 1982 Balıkesir doğumlu olup Bursa Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi eğitimimin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya mühendisliğini bitirdim. Henüz üniversite zamanında atıldığım iş hayatında başarılı olmak için çok çalışmak, iyi bir lider olarak takımınızı motive edebilmek, neler bildiğinizi değil neleri bilmediğinizi bilmek, insanlardan enerji almak yerine insanlara enerji vermek, kendinizi sürekli yenilemek ve ekipteki herkesin görüşünü almak ve çalışanınızı, müşterinizi, tüm ilişkide olduğunuz insanları sevmek çok önemlidir. Son 8 yılımı ülkemizdeki ve dünyadaki sektör duayenlerinden 15 yıllık geçmişe sahip sentetik kauçuklarla ilgili mesleki birikimimi edinirken, mutlaka bilgisine deneyimine inandığım, fikirlerine başvurduğum kişiler oldu. Ancak bana işi öğreten, yol gösteren her zaman müşteriydi. Müşteri patrondur ve öğretendir. Müşterini dinlediğinde ve anladığında büyük yol alırsın.

M Polimer firması hakkında bilgi verebilir misiniz? Kuruluş süreciniz ve şu anda aktif olarak vermiş olduğunuz hizmetler neler?

Aslında Özge Yılmaz olarak ne başarılıyım ne de başarı hikayem ilham verici. Fakat M Polimer ailesinin , başarı hikayesi gerçekten alın terinin bir örneğidir. M Polimer’ in kuruluş amacı, ülkemizde polimer ve plastik sektöründeki know-how ve teknoloji odaklı uygulamalara yeni ürünler geliştirmek , yurt dışından ithal edilen birçok nitelikli ürünün Türkiye’de doğru kullanılmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır. Bulunduğumuz noktaya kendi bireysel profesyonel geçmişim, mesleki birikimim, sektör duayenlerinden edindiğim tecrübelerim, şirket olarak azmimiz, çalışmamız ve ekip ruhumuz sayesinde ulaştık. M Polimer ekibi olarak imkansız denilen pek çok engeli aşarak 3 yıl gibi kısa bir sürede iç piyasada müşterilerine verdiği destek ile kısa sürede bünyesine alanında lider olan uluslararası üreticilerin temsilciliğini ve distribütörlüğünü alarak bulunduğu sektörlerde ana tedarikçilerden biri haline dönüşmüştür. Gelecekteki başarının önceden verilen bir şey olmadığını ve geleceği sadece piyasadaki ihtiyaçları hızlı ve kapsamlı bir şekilde teşhis ederek ve bu ihtiyaçları en yüksek düzeyde kaliteyle ve mümkün olan en büyük etkinlik seviyesiyle karşılayarak kazanabileceğimizi biliyorum. Faaliyetlerine uzun yıllar devam etmek ve başarılı olmak isteyen şirketin durmadan detaylı ve sistematik planlamalar yapması çok önemlidir. Bunun alt yapısını kurarken ekip arkadaşlarımızın doğru yerde, doğru pozisyonda, doğru zamanlamada çalışması benim için çok mühimdir. Takdir edersiniz ki insanın tek başına dünyanın hakkından gelmesi mümkün değil. Ancak bir vizyonu varsa; bu vizyonunu çalıştıklarıyla paylaşıyor ve onların yüreklerine inanç, azim ve şevk aşılayabiliyorsa ve en önemlisi aynı hedefi gerçekleştirmeye kendini adamış yetenekli kişilerden oluşan bir takım oluşturabiliyorsa başarıya ulaşmak kolaylaşır. Tam olarak bu yüzden çok iyi bir ekibe sahip olduğum için her uyandığım gün kendimi şanslı hissediyorum.

Röportajın devamı, Yol Teknolojileri'nin Mart - Nisan sayısında...

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER