ARS Asfalt, sektöre yeni ürünler sunuyor

06 Mart 2018 Salı - 10:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

ARS Asfalt, sektöre yeni ürünler sunuyor
ARS Asfalt, sektöre yeni ürünler sunuyor

Asfalt sektörünün yeni oyuncuları arasında yer alan Asphalt Road Systems (ARS Asfalt), yol alt yapısı, asfalt üretiminde kullanılan katkı maddeleri, renkli asfalt, hazır asfalt, otomasyon ve güvenlik sistemleri ve otokorkuluklar olmak üzere ürünlerini altı ana başlıkta sunuyor. Firmanın kurucusu olan Ebru Gullik, gerçekleştirdikleri çalışmalar ve sundukları hizmetler hakkında bilgi veriyor.

Öncelikle kendinizi tanıtabilir misiniz? Özgeçmişiniz ve yol sektöründe yaptığınız çalışmalar neler oldu? Neden yol sektöründe çalışmayı tercih ettiniz?

Eskişehir doğumluyum, Bilecikliyim. Bilecik Fen Lisesi mezunuyum. İş dünyasında yer almak ve kendi işimi kurmak istediğim için Marmara Üniversitesi İşletme Bölümünü tercih ederek lisansımı tamamladım. Akabinde yine Marmara Üniversitesi Yönetim ve Organizasyon bölümünde yüksek lisansımı yaptım. Yüksek lisansımın tez döneminde ilk şirketimi kurarak aydınlatma sektöründe bir üretim tesisi kurdum. Fakat sonrasında Çin’in Türkiye pazarına girmesiyle pazarda rekabet avantajını kaybederek feshetmek kararı aldım. Sonraki süreçte ticari, akademik ve sektörel iş donanımlarım hasebiyle ticaret hayatıma devam ettim. Avrupa Türk İş Adamları Konseyi’nde yönetim kurulu üyesiyim ve beraberinde inovasyon başkanlığı görevini de yürütmekteyim. Farklı sektörlere tedarik ettiğim özel nitelikli kimyasallar ile ilgilenirken, yaptığım sektörel araştırmalar neticesinde asfalt ve yol sektörünü gelişen, büyüyen cazip bir pazar olarak gördüm. Bu sektörde olma ve kendi kurumsal markamı yaratma kararı aldım.

ARS Asfalt hakkında bilgi verebilir misiniz? Firmanın kuruluş hikayesini paylaşabilir misiniz?

 

Yol ve asfalt sektörü Avrupa'da Türkiye'nin ilk ikide olduğu bir sektör. Yeni mega projeler, süregelen projeler de sektörün nabzının ritmini göstermekte önemli bir ölçek bence. 45 milyon tona yakın üretim kapasitesiyle, Türkiye’de önemli ve büyük bir pazar varlığı sebebiyle bu sektörü seçtim. Bir kadın girişimci olarak Asphalt Road Systems Inc. firmasını kurdum. Yola, asfaltın ömrünü ve kalitesini arttıracak inovatif asfalt katkı maddeleriyle çıktık, arz - talep doğrultusunda her geçen gün ürün gamımıza yenilikçi ürün ekleyerek ürün gamımızı geliştirdik. Tabii bu süreçte, yurt dışı pazar ve üretici firmalar ile olan efektif bağlantılarım, dinamik iletişimim ve araştırmalarım bu sürecin ivmeli bir hızla ve etkili bir şekilde gelişmesine neden oldu. İnşaat, kimya, elektronik sektörü olmak üzere farklı üç sektöre hitap eden, asfalt katkı maddelerinden, hazır asfalta ve renkli asfalt ile hammaddelerine, yol alt yapı sistemlerinden, otomasyon ve yol güvenlik sistemlerine, inovatif ve farklı ürün gruplarını aynı çatı altında toplayan sektöründe tek firma olarak girişimci bir dış ticaret şirketi olduk. Türkiye’de kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör kuruluşların ihtiyaçlarını karşılamaya başladık. Asphalt Road Systems Inc, yenilikçi, hızlı, kaliteli ve çözümcü sistem anlayışıyla, inovatif ürün ve sistemlerin tedarikinde hizmetler sunmaktadır. Yenilikçi ürün ve modern sistemlerimizle performans arttırmayı ve iş çözümlerinde kolaylık sağlamayı hedeflemekteyiz. Tüm bu hizmetleri verirken müşterilerimize daima doğru ve ekonomik çözümleri sunmayı amaçlıyoruz. Alanında dünyanın önde gelen firmalarından olan Eiffage & Roadway Solutions’ın, Ooms PmB, Rutthman Gmbh’in Türkiye tek yetkii distribütörü olarak yenilikçi ürünlerin tedarikini sağlamaktayız. Almanya, Fransa, Hollanda, İtalya, İsviçre, Amerika gibi pek çok ülke ile aktif dış ticaret halindeyiz. Arkamızdaki profesyonel güç ve dinamizm ile müşterilerimize daima en iyisini sunmayı, güven ve kaliteden ödün vermemeyi şirket misyonu olarak görüyoruz. Üretim, pazarlama, satış ve satış sonrası verilen tüm taahhütlerin arkasında durarak, müşterilerimize kaliteli, güvenilir, profesyonel hizmetler sunmaktayız.

Röportajın devamı Yol Teknolojileri dergisinin Ocak Şubat sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER