Asfalt sektörüne yeni ürünler

20 Şubat 2018 Salı - 09:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Asfalt sektörüne yeni ürünler
Asfalt sektörüne yeni ürünler

Asfalt katkı malzemeleri alanında çalışmalarını sürdüren Dolder Kimya, pazarda sıklıkla kullanılan Kraton markasının yanı sıra İtalyan menşeli olan Iterchimica markasının da ürünlerini sunuyor. Yenilikçi yapısı ile dikkat çeken Iterchimica, başta elyaf katkı malzemesi olmak üzere emülgatör, DOP ve renkli asfalt ürünlerini pazara sunuyor.

Asfalt kimyasalları sektöründe dünyanın önde gelen üreticilerden biri olan Kraton markasının Türkiye temsilciliğini sürdüren Dolder Kimya, ayrıca Iterchimica firmasının ürünlerinin de satışını gerçekleştiriyor. Kraton ürün grupları arasında yer almayan emülgatör, DOP, elyaf gibi katkı malzemelerine yönelik taleplerin artmasından dolayı marka arayışı içine girdiklerini belirten Dolder Kimya Satış Mühendisi Caner Güven, “Kaliteye önem veren ve bu alanda belgelere sahip, seri üretim yapabilen ve yenilikçi bir firma arayışını içine girmiştik” dedi. Dolder Kimya’nın İtalya’da bulunan ofisi aracılığı ile Iterchimica firması ile tanıştıklarını ve görüşmelere başladıklarını belirten Güven, “Aslında Iterchimica Türkiye’yi bilen bir firma. Daha önce temsilcilikleri de olmuş ancak beklentileri karşılayacak bir birliktelik sağlayamamışlar. Bizimle yapılan görüşmeler sonucunda ise anlaşma sağlandı ve ürünlerin satışlarını gerçekleştirmeye başladık” dedi.

Elyaf katkı malzemeleri

Iterchimica Satış Mühendisi Lorenzo Sangalli, 2016 yılından bu yana Dolder Kimya ile işbirliği içinde olduklarını ve ön fizibilite çalışmalarının yapılmasından sonra satılabilecek olan ürünlerin belirlendiğini ifade eden Sangalli, “Dolder Kimya ile 2016 yılında görüşmelerimize başladık ve doğru ürünlerin belirlenme sürecinin sonunda 2017 yılının ortasından sonra da satışlara başlandı” dedi. Türkiye’de en çok satışı yapılan ürünler hakkında bilgi veren Sangalli, bu ürünlerin elyaf katkısı, DOP ve emülgatör olduğunu söyledi. Elyaf katkıların, özellikle taş mastik uygulamalarında ya da bir diğer adı ile sessiz asfaltta kullanıldığını belirten Sangalli, “Zaten taş mastik uygulamalarında kullanılan bağlayıcılar çok fazla olduğu için, oluşacak kusmayı engellemek adına elyaf katkı kullanılması zorunlu” dedi. Taş mastik uygulamasının Kuzey Marmara Otoyolu, Gebze – İzmir Otoyolu gibi büyük projelerde kullanıldığını da hatırlatan Caner Güven ise, “Karayolları Genel Müdürlüğü de taş mastik uygulamalarını önemsemeye ve daha çok uygulamaya karar vermesi, elyaf kullanımının da artmasına neden oldu. Bu kapsamda bizler de Iterchimica’nın ürünlerini sunuyoruz. Zaten elyafların gerek Kaarayollarından gerekse de diğer akredite kurumlardan onaylarını aldık ve testlerimizi de yaptırdık” dedi.

Haberin devamı Yol Teknolojileri dergisinin Ocak - Şubat sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER