Wirtgen Group, Deere & Company ile birleşiyor

01 Haziran 2017 Perşembe - 16:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Wirtgen Group, Deere & Company ile birleşiyor
Wirtgen Group, Deere & Company ile birleşiyor

Wirtgen Group’tan yapılan yazılı açıklamaya göre, Deere & Company, Wirtgen Group’u satın aldı.

Deere & Company, Wirtgen Group’u kendi bünyesine katıyor. Wirtgen kardeşlerden Stefan Wirtgen, “Wirtgen Group, yol teknolojilerinde ve inovasyonda pazar lideri olan ürünlere ve en güçlü müşteri ağına sahip. Geleceğe baktığımız zaman, biz özellikle Deere & Company’i seçtik. Çünkü bu gruba saygımız ve güvenimiz sonsuz ve şirketimizin şu andaki durumdan ileriye taşıyabilecek ve koruyacak olduğunu düşünüyoruz. Wirtgen Group’un başarısı ve dünyanın her yerindeki çalışanları ile elde edilen bu başarıyı Deere & Company’e teslim ediyoruz” açıklamasında bulundu. Diğer kardeş Jürgen Wirtgen ise, “Firmamız, bizim firmayı yönetiyor olmamızdan bağımsız olarak, gücümüz ve başarımız kendini bu işe adamış çalışanlarımıza ve müşteri ilişkilerimize dayanıyor. Bu satın alma aksiyonu ile Wirtgen Group’un hali hazırdaki ve gelecekteki başarılarının devamı olacak” ifadelerine yer verdi.

Güçler birleşiyor

Deere & Company’nin gelecek planında ise Wirtgen Group’un hali hazırdaki markalarını, yönetimini, üretim kadrosunu, çalışanlarını ve dünyanın her yerine yayılmış ofis ve bayilerini olduğu gibi tutmak yer alıyor. Firma, her iki firmanın ürünlerini ve işletimini bir arada ortak olarak gerçekleştirerek dağıtımda, üretimde ve teknolojide daha ekonomik ve daha başarılı sonuçlar almayı hedefliyor. Wirtgen Group, beş ana marka ile yol sektörünün lider firması ve dünya genelinde yüz ülkede 8 bin çalışanı ile aktif bir şekilde pazarda yer alıyor. Deere & Company’nin CEO’su Samuel R.Allen, konu ile ilgili olarak şunları söylüyor: “Wirtgenb Group, mükemmel bir yapı, güçlü müşteri ilişkileri, güçlü finans performasına sahip olduğu için Deere & Company firmasına inşaat sektörüne girmek ve coğrafi olarak faaliyet alanlarını genişletmek açısında çok cazip bir firma oldu.”

Deere & Company, inşaat ve ormancılık bölümü başkanı Max Guinn, “Wirtgen Group’u satın alarak firmamızın inşaat ekipmanları endüstrisindeki pozisyonunu daha da güçlendirip global anlamda müşterilerimize daha iyi ulaşıp daha iyi hizmet vermemize neden olacak” yorumunda bulundu. Max Guinn’e göre yol inşaatı projeleri, inşaattaki diğer bölümlerden çok daha hızlı gelişiyor. Bu gelişme global pazarda kendini bariz bir şekilde belli ediyor. Yol yapımının dışında yol bakım ve tamiri bile önemli bir yer tutuyor.

Bu satın alma işlemi belirli adımların sonunda resmileşecek ve iki firma da 2017 takvim yılının dördüncü çeyreğinde satın alma sürecini tamamlayacak.

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER