Hidromek'in yeni ürünleri sahaya iniyor

22 Şubat 2017 Çarşamba - 10:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Hidromek'in yeni ürünleri sahaya iniyor
Hidromek'in yeni ürünleri sahaya iniyor

Hidromek ailesinin yeni üyeleri HMK 640 WL lastik tekerlekli yükleyici ve HMK 600 MG motor greyder kullanıcılarıyla buluşmaya hazır

40 yıla yakın süredir iş makinesi sektöründe hizmet veren Hidromek, yaklaşık 115 kişilik mühendislik ve Ar-Ge ekibinin liderliğinde sürdürülen hassas çalışmaların sonucu olan yeni üyelerini sahaya çıkarıyor. 2013 yılında Mitsubishi firmasının motor greyder ürün kolunu satın almasıyla ürün gamını genişleten Hidromek, Alman Tasarım Ödülüne sahip, kendi tasarımı motor greyderi HMK 600 MG’yi ve yine kendi tasarımı IF Tasarım ödülüne sahip lastik tekerlekli yükleyicisi HMK 640 WL’yi kullanıcılarla buluşturuyor. Kazıcı yükleyici ve hidrolik ekskavatör ürün gruplarında yıllardır lider olan Hidromek, yeni lastik tekerlekli yükleyici ve motor greyder modelleriyle birlikte müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını Hidromek markası altında karşılamayı hedefliyor. HMK 600 MG’nin ve HMK 640 WL’nin, tasarımları öncesinde müşteri ziyaretleri ve kullanıcı görüşmeleri gerçekleştirilerek müşterilerin temel beklentileri tespit edildi. Yapılan tüm mühendislik çalışmaları Hidromek’in temel ürün prensipleri olan dayanıklılık, üretkenlik ve düşük yakıt tüketimi hedeflenerek yapıldı.

Geniş görüş açısı

 

Tesviyeden kazımaya, şev kesmeden hendek açmaya kadar birçok iş alanında kullanılabilen Hidromek’in yeni motor greyderi HMK 600 MG, dışarından aday kabul edilmeyen, sadece jürinin belirlediği kriterlere uyan tasarımların yarıştığı dünyaca ünlü German Design Award (Alman Tasarım Ödülü)’da ulaşım kategorisinde “Excellent Product Design (Mükemmel Ürün Tasarımı)” ödülüne aday gösterilmiş ve “Special Mention (Özel Mansiyon)” ödülünün sahibi olmuştu. 18 ton sınıfında üretilen HMK 600 MG motor greyder, Avrupa CE standartlarına uygun olacak şekilde Türkiye’de Hidromek tarafından geliştirildi. HMK 600 MG’nin en dikkat çekici özelliklerin başında geniş görüş açısına sahip özel altıgen kabin tasarımı, operatörün konforunu arttıran joystickli yürüyüş ve bıçak kontrolü yer alıyor. HMK 600 MG’nin altıgen kabini ve ince ön şasisi sayesinde operatörün hem bıçağa hem de ön tekerlere geniş görüş hâkimiyeti kurması sağlanmış. HMK 600 MG, 6,9 metre dönüş çapıyla sınıfındaki diğer makinelere kıyasla en dar dönüş yarıçapına sahip. Bu özelliklerinin yanı sıra HMK 600 MG, düşük motor devirlerinde dahi yüksek çekme gücüne ulaşan ve düşük yakıt tüketimi sağlayan Mercedes (MTU) motora sahip.

Servis kolaylığı

 

Hidromek’in ürün gamına en son eklenen üyesi, ilk belden kırmalı lastik tekerlekli yükleyici HMK 640 WL 26.3 ton çalışma ağırlığına 4,2 m³ kova kapasitesine sahip. HMK 640 WL’de, Mercedes marka, 324 HP güç ve 1600Nm tork sağlayan, 6 silindirli dizel motor bulunuyor. 5 ileri ve 3 geri vitese sahip olan HMK 640 WL TIPSHIFT tuşu ile tek noktadan ileri - geri yürüyüş kontrolü sağlanabiliyor. Operatöre kendini ofis konforunda hissettirecek bir çalışma ortamı sunan kabin, ısıtmalı koltuğu ve koltuğa entegre her yöne ayarlanabilen operatör konsolu ile ergonomi sağlıyor. Ayrıca ROPS ve FOPS kabin koruma sistemleriyle dayanıklılığı arttırılan HMK 640 WL’nin kabin içerisinde 8’’ dokunmatik ekranı ve saklama dolapları bulunuyor. HMK 640 WL’in açılabilir tek parça motor kaputu, OPERA kontrol ünitesi ve 35o derece devrilebilen kabini ile de kullanıcılarına servis kolaylığı sağlamayı hedefleniyor.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER